7.3.2018

Víte, že vysoký cholesterol můžete zdědit? Na Proběhni.se se dozvíte víc

Chceš další důvod, proč se zúčastnit Proběhni.se? Změříme ti hladinu cholesterolu. A víš proč? Protože až každý dvoustý Čech může mít vrozenou poruchu, která způsobí, že tělo nedokáže účinně odbourávat cholesterol. Výsledkem je hromadění cholesterolu v krevním oběhu, které postupně poškozuje cévy a může vést k srdečním infarktům a mozkovým mrtvicím už v raném věku - mezi 35. a 60. rokem věku.

Onemocnění se jmenuje familiární hypercholesterolemie (FH) a na první pohled ji nepoznáš - vysoký cholesterol v krvi nebolí, lidé s FH jsou velmi často štíhlí a sportovně založeni.

Dobrou zprávou je, že FH lze úspěšně léčit. Zásadním krokem je ale odhalit FH včas - znát své hodnoty cholesterolu v krvi! Přijď během akce Proběhni.se na naše stanoviště Měření cholesterolu. Řekneme ti, jak na tom jsi a od našich lékařů a nutričních terapeutek se dozvíš mnohem víc o FH a vysokém cholesterolu obecně a poradíme ti, jak se správně stravovat v prevenci srdečně-cévních onemocnění.

Jsme Diagnóza FH, z.s, spolek pro pacienty s familiární hypercholesterolemií a jejich blízké. Pomáháme sdílet zkušenosti a řešit starosti s nemocí.

21.4.2018 - 450 200 Kč! Běžci do poslední koruny svým startovným…
21.4.2018 - Historicky prvního ročníku Proběhni.se se zúčastnilo 904…
6.4.2018 - Institut sportovní lékařství odmění nejrychlejší závodníky…
29.3.2018 - Kompletní startovné Proběhni.se jde na konto NF České srdce
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku